Det siver lige så stille og roligt rundt derude allerede, så jeg kan lige så godt råbe det helt højt og vildt:
MIN NYE BOG UDKOMMER DEN 17. SEPTEMBER.
Den hedder Sandheder fra en løgner – Krakelerede Glansbilleder fra et voksenliv – og den kan forudbestilles her, hvor du også kan læse mere om den, hvis du skulle have lyst. Den handler om løgne. Om sandheder. Om at miste fodfæste, om fyring, om Verdens Længste Vinter, om at ville karriere og at elske at være mor, om beslutninger der skal tages selvom det svier overalt men mest: Om alle de løgne, vi fortæller hinanden.
Og så har jeg fået lov til noget helt særligt af damerne på Verdens Bedste Forlag, Pretty Ink: Når bogen udkommer bliver DU og alle andre læsere af min blog inviteret til launchparty. Og nej, nej, skam ikke kun i København. Sagen er nemlig den, at I er de vigtigste. Jeg vil allerhelst dele den med Jer nemlig. I stedet for at stå med pingerne og drikke hvidvin, ikk.
Glæder mig så usigeligt meget til at læse den.
KH K
Glædeshop og tillykke
Spændende. Vil da gerne forudbestille.
Tillykke med endnu en bog.
Hvis du mangler nogle anmeldere ude i blogland, så er jeg helt sikker på at der sidder en blogklub derude et sted, som vil melde sig helt helt frivilligt. 😉
Glæder mig til at læse den.. Kan jo ikke blive ved med at læse Hvor lagde jeg babyen..
Tillykke! Den vil jeg glæde mig til!
Skønt! Stort tillykke! Glæder mig allerede til at læse den! Kh. Hanne
Glæder mig så meget 🙂
Stort stort tillykke. Så det godt hos Mette Holbæk tidligere i dag. Og allerede dér kom den på must-read listen!!!
Jaaaaa, glæder mig dæleme til at læse den. Og til party. 🙂
Dét der, det lyder edderrasme godt! Jeg elskede din baby-bog (som er den inddirekte årsag til at jeg blogger – Oh Store Julia-guru!) og nu en ‘mor og livet’-bog, lige her midt i mine gøglerier af arbejde, hverdag og vasketøj!
Jahh så blev det endelig offentlig fra din hånd 😉
Jeg har for efterhånden flere måneder siden forudbestilt bogen – og glæder mig VILDT til at læse den! Og hey – hit med dato og sted, skal i den grad med til bog-party 😉
Mange smil fra Mia
JUHU noget nyt fra dig! ELSKER dine bøger!
Yeah og tillykke.
Så er der lidt at læse inden barselslivet slutter og “mor+job-livet” begynder. Det bliver hyl!
/Anne
Og straks googler jeg jo titlen og finder en skøn video med dig, der fortæller om bogen.
Hjertelig tillykke søde Julia. Glæder mig til at læse den.
Stort tillykke med bogen!
Glæder mig allerede til at læse den, og synes det lyder skønt med bogfest – også udenfor KBH 🙂
Fedt! Jeg så den godt omtalt hos Mette Holbæk idag, og tænkte cool. Jeg glæder mig meget til at læse den 🙂
Yay den glæder jeg mig til at læse!
Næh dog, tillykke med det, Julia… den glæder jeg mig til at læse…og vil sgu også med til launchparty – den slags har vi ikke for mange af her på Vestegnen!
… og sandheden er også at jeg har gået og ventet på hvornår du selv ville pippe op om det 🙂
Glæder mig som en lille marcipangris (oink) over din evne til at vende nederlag til sejre – du kloge, velskrivende kvinde!
Count me in. Hvor er du sej til at sprøjte de bøger ud. Glæder mig.
Glæder mig til at læse den. Tillykke med den!
Launchparty…YES PLEASE! Glæder mig som en gal til at læse den! TAAAAK fordi du skriver! 🙂
Fantastisk! Den glæder jeg mig virkelig til at læse.
Og så er det da helt vidunderligt med launch party. For man skal huske at fejre, når der er noget at fejre. Og en bog – dét skal fejres. Hver gang!
Knus fra Kathrine
Julia!
jeg kan ikke sige andet end: Julia!
Fantastisk – glæder mig!
Nu fik jeg også set den lille film, hvor du på fineste vis får lavet reklame for din nye bog, glæder mig meget til den 🙂 Kan som bonusinfo til dem, der endnu ikke har set den, fortælle at du på samme google-side kan finde “sandheden om Sidney Lee”, så værs’go!
– og så lige dagen før min fødselsdag! Så er dén på ønskesedlen – helt sikkert
Uh, hvor jeg glæder mig til at læse den…
Hey Julia,
SEJT!
Før jeg fik min dreng for tre måneder siden, syntes jeg bøger om moderskab virkede drønirriterende!
Da jeg sad med den lille gut og din bog i hånden, græd jeg af glæde over, at en anden, DU, kunne beskrive så præcist, hvordan jeg havde det. Din bog er fantastisk, og jeg elsker, hvordan du siger alt det, man ikke må sige. Jeg GLÆDER mig til din næste bog!
Super fantastisk, et stort tillykke med den 😀 Glæder mig til at læse den
Hvor lyder det spændende. Glæder mig til at læse den.
Jeg fik Trunten for to år siden, hvor din bog var som sendt fra himlen, god underholdning, til de mange lange ammetimer for at få pigen til at sove.
Nu tror jeg den næste passer perfekt til mit humør nu. Glæder mig.
Hvad med et signeret eksemplar, kan det også klares?
Jeg har lige opdaget din blog, har læst adskillige af dine klummer og lignende i diverse dameblade, og måtte ha’ mere, da jeg så så at du har en blog – HERLIGT! 🙂
Jeg glæder mig!!