PLET!

Julia Lahme 11 jul 2011

Nogle gange VED man bare at man har ramt totalt plet / bulls eye og helt igennem rigtigt.

For eksempel med sin ferieuge.

9 Kommentarer »

  1. [...] Læs hele bloggen fra – Julia Lahme [...]

    Pingback by PLET! — 11. juli 2011 @ 14:00
  2. Afbudscharter er svaret.

    Kommentar by mille — 11. juli 2011 @ 16:11
  3. Så er der plads til masser af indendørs aktiviteter, legeland, vandland osv. til stor fryd for Elias?

    Kommentar by Louise T. — 11. juli 2011 @ 16:14
  4. Er det nu jeg skal sige der er 25 grader i Horsens?????

    Kommentar by Christina — 11. juli 2011 @ 17:01
  5. ja vejret i Horsens var godt i går. Det lader også til at blive godt i dag. Men fra i morgen af skulle det vist blive bøvs – a’la dit billede, med super meget blæst oveni. Øv.
    Specielt, når man nu er alene med to børn indtil fredag eftermiddag.
    Nå, men så må vi lave kunst-cafe herhjemme i morgen, bage muffins, drikke te og se tegnefilm – og det er vel heller ikke så slemt endda.

    Kommentar by Bitten — 12. juli 2011 @ 08:17
  6. Har det præcis lissådan! Og undrer mig over at jeg konstant skal straffe mig selv ved at tjekke vejrudsigten for Tyrkiet, hvor der bare er 33-38 grader og fucking sunny uden skyggen af en sky… Men næ nej, vi skulle sandelig da nyde den danske sommer og uhadada, hvor er er Danmark dejligst om sommeren……….

    Kommentar by Dorthe K. — 12. juli 2011 @ 20:45
  7. Har også ferie. Og kan ikke overskue al det regn! Lørdag er der en lille bitte sol på DMI’s kort, det er mit lille håb :-)

    Håber I får hygget indenfor i stedet.

    Kommentar by Julie - StressStories — 14. juli 2011 @ 11:24
  8. Den bedste ferieuge jeg havde sidste år var den hvor det regnede …lavede sammen med kæresten en stor seng midt i stuen og med tæpper og dyner op omkring mig var jeg endelig var jeg “tvunget” til at slappe af.

    Vi læste bøger, lånte film fra biblioteket (over nettet) – og smuttede ud og lavede dit eller dat når der var lidt opholdsvejr ind i mellem.

    … men hvis man insisterer på sol, kan jeg fortælle, at den befinder sig her over Egypten. Der er masser af den – og der er fantastisk dykning, hvis man er til den slags (eller kunne tænke at udfordre sig selv).

    Kommentar by Rikke (et år i sandaler) — 15. juli 2011 @ 15:41
  9. Suk. Kender det. Har fået læst en del her i regnfulde juli. Ærgrer mig over at min ferie ikke er i august…

    Kommentar by Tripola — 18. juli 2011 @ 17:26

RSS feed til kommentarer til dette indlæg. TrackBack URI

Skriv en kommentar

Julia Lahme // Copyright Julia Lahme 2010 - all rights reserved. // Design by minimega